Mission to China 2019

Mission to China 2019

Jednym z najważniejszych kursów w Programie MBA-SGH jest Mission to China, którego kulminacją jest wizyta biznesowa naszych studentów w Chinach. 

10 intensywnych dni w Chinach, na trasie 6 miast, wizyta w Hong Kongu, niezliczona ilość spotkań biznesowych, wizyt studyjnych i warsztatów - to kurs Mission to China w pigułce. 

W tym roku na trasie znalazły się między innymi Szanghaj, Hangzhou, Chengdu, Shenzhen i Hong Kong. 

W pierwszych dniach odbyło się między innymi spotkanie z Andrzejem Juchniewiczem z Polish Investment and Trade Agency oraz wizyta w Shanghai ADP Global Trade Service
Hangzhou to ważny chiński ośrodek przemysłowy i kolejny przystanek MBA-SGH Mission to China. Wizyta w inkubatorze start-upów Dream Town przy siedzibie Alibaba Group, a ponadto spotkania między innymi z Erikiem Forsbergiem, Dr Deepen Sah i Marcinem Czechowskim -  General Manager China firmy 4F OTCF S.A.
Wsparcie dla polskich firm chcących rozpocząć działalność w Chinach oraz możliwości współpracy z chińskim biznesem to tematy, które uczestnicy kursu poruszali w Szanghaju, Hangzhou i Chengdu.

Kolejne dni to spotkania między innymi z Katarzyną Wilkowiecką, konsul generalną RP w Chengdu, Zhou Zhixiang, Deputy Director General of Chengdu Municipal Investment Promotion Bureau oraz Sally Huang, General Manager South-West China EU Chamber of Commerce.
Wizyta w siedzibie Huawei w Shenzhen była również ważnym punktem kursu. Ostatnie dni przyniosły także interesujące spotkania, m.in. z Arnoldem Adamczykiem o nowych technologiach w Chinach, Lindsey Liu, dyrektorką inkubatora CEC i-Valley, wizytę w Deyang Investment Promotion Office oraz warsztaty z chińskimi studentami MBA.

Na zakończenie Pamsy Hui, dyrektorka programów MBA w The Hong Kong University of Science and Technology poprowadziła fascynujący wykład o globalizacji w kontekście Chin i Hong Kongu. Uczestniczyliśmy także w spotkaniu networkingowym ze studentami MBA z Hong Kongu.

Kolejne Mission to China już we wrześniu 2020. Zapraszamy!